Украина, г. Киев,
ст. м. Арсенальная,
ул. Левандовская, 3а

Консультационный центр
+38 (099) 178 29 99

Авторський семінар

Олени Медведєвої 

 

ІНША РЕАЛЬНІСТЬ

Психотична структура і можливості психоаналізу 

15.06.24

UPU
АНОНС

Даний курс орієнтований на практикуючих психоаналітиків та на тих, хто ще знаходиться в процесі навчання. 

Авторка і ведуча

Олена Медведєва-  PhD, сертифікована психоаналітикиня, клінічна психологиня. Магістерка гуманітарних і соціальних наук з психології (Université Côté d'Azur, Франція). Сертифікована психологиня (Postgraduate Sertificate of Psychogy, University of Birmingham, University of Liverpool, Великобританія). Сертифікована спеціалістка з сімейної, дитячої та підліткової психотерапії. Спеціалістка з терапевтичної та бізнес-медіації. Викладачка освітніх пси-проектів в Україні й закордоном. Викладачка і тренінгова психоаналітикиня сертифікаційного проекту Теорія психоаналізу і навички психоаналітичної психотерапії. Авторка курсів підвищення кваліфікації для психологів, психоаналітиків, циклів публічних лекцій. Засновниця Міжнародної Академії психоаналізу, освітньої платформи MedvedevaAcademy.

ІНША РЕАЛЬНІСТЬ

Психотична структура і можливості психоаналізу

Помислити божевілля - спокуса споконвіку. Але з часів виникнення психоаналізу питання психозу, шаленства, безумства набуло іншого забарвлення. Бо психоз - це коли люди із людиною щось не так. Бо кожен психоз починається з банкрутства любові. А психоаналітики намагаються почути психотика, поважаючи його суб’єктивну істину і вибір, надаючи особливе безпечне місце присутності, хоча будь-яке місце ним відкидається, критикується. 

Фройд вважав цей особливий стан конфліктом між я і зовнішнім світом, маючи на увазі, що між психічною реальністю і реальністю загальною виникають розриви, відокремленості, які викликаний не конфліктом у звичному розумінні слова, а дистанцією. Ніби сам простір між людиною і світом, людиною та іншою людиною раптом наповнився надлишком, причому настільки, що більше немає ні для чого місця, навіть сенс простих слів, звернених один до одного стало неможливо розібрати. Хелен Дойч цей стан назвала “as if”. Мова про суб’єкта, який “надто нормальний”, і його спосіб вписатися у дискурс - повністю погодитися з правилами. 

Якщо медичний дискурс вважає психоз хворобою, то Фройд надає іншу відповідь: те, що ми вважаємо продуктом хвороби, в дійсності є спробою зцілення і реконструкції. Лакан каже, що психоз - це структура. При такому підході ми маємо звернутися до мови та законів, пов'язаних з функціюванням мови. Таким чином, ми будемо розглядати суб'єкта психозу вже не як суб'єкта сприйняття, а як суб'єкта означника, або суб'єкта мови. У психотичному досвіді означник і означуване представляються в розділеному вигляді й відчувається брак важливого елемента (його Лакан називатиме “Іменем-Батька”).

 “Всі марять”,- стверджує Лакан слідом за Фройдом, який, досліджуючи випадок президента апеляційного суду Шребера, хворого на психоз, вважав, що марення - це не прояв хвороби, а, навпаки, спроба вилікуватися. По-перше, коли людина марить, вона щось пояснює і, хоча її ідеї здаються нам дивними, завдяки маренню його світ якось врегульований. По-друге, це марення дозволяє людині встановити зв'язки з іншими людьми.

Тоді аналітику потрібно “зайняти позицію секретаря божевільного”, тобто спробувати допомогти знайти у його неможливостях для нього означення й найменування речей. Як - будемо мислити на семінарі, спробуємо наблизитися до розуміння психотичної структури, клінічної картини та можливостей психоаналізу. “Я не божевільний, просто моя реальність відрізняється від твоєї", - говорив Чеширський кіт у відомому творі про Алісу та її Дивокрай. Ну і додавав про шаленців: “тільки вони розуміють навколишній світ, тільки з ними я можу спільну мову”. Хай позиція знаходження “спільної мови” стане нашим провідником у дослідженні суб’єкта психозу.

Розклад

10:00-12:00 - лекційна частина: шляхи психоаналізу у розумінні суб’єкта психозу, пошуки, відкриття, глухі кути й динаміка досліджень різних психоаналітичних шкіл;   

12:00 -12:15 - перерва

12:15-14:00 - лекційно-практична частина: структурні особливості функціювання психотика

14:00 - 15:00 - обідня перерва

15:00 - 17:00 - клінічна частина: аналіз випадків, питання, які постають перед психоналітиками, можливості й виклики, які ставить суб’єкт психозу, стратегії й етика.

17:00-17:10 - перерва 

17:10-18:30 - інтервізійна група, шерінг

Місце проведення: 

Київ, вул.Мазепи 11-Б, 1 поверх , кімната для перемовин в готелі "Салют".

Платформа zoom (онлайн учасники не будуть доєднані до проведення інтервізитної групи в офлайні!!!).
 

Вартість 

до 01.06.24 - 1700грн. (для членів UPU 1200грн.);

після 01.06.24 - 2200грн. (для членів UPU 1700грн.).

Реєстрація по факту оплати на сайті!

При виникненні питань з оплатою звертатись в смс режимі (вайбер, телеграм) за номерами +380679996685, +380970279613

ОПЛАТА

.

.